Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky v Nepálu vidíte naprosto všude. Rozvěšují je hlavně na větrná místa a díky nim pomocí větru posílají modlitbu bohům. Tyto modlitby přináší štěstí, spokojenost, zdraví, lásku, blaženost nejen těm, kteří si je pověsí, ale také svým rodinám, přátelům, známým a i Vašim nepřátelům. Na praporcích jsou vytištěny mantry, modlitby a symbol koně pro štěstí. V Nepálu se nejčastěji třepotají modlitební praporky zvané tibetská Lungta, které jsou i nejznámější a právě ty jsem pro Vás v Nepálu pořídila.

Modlitební praporky Lungta mají 5 barev - modrou, bílou, červenou, zelenou a žlutou. Tyto barvy představují nebe, vzduch, oheň, vodu a zemi. Modrá barva nebe má někdy význam jako Akáša (všeobsahující, nekonečné, neohraničené). Lungta se jmenují proto, že mají uprostřed vyobrazeného větrného koně (lung=vítr, ta=kůň). Kůň je mýtickou tibetskou postavou z doby ještě před Buddhou a spojuje v sobě vítr a koně, kteří společně nesou modlitby ze země do nebes.

Pro jejich pověšení je třeba si vybrat správný den. Nejvhodnější je pátek a to v období během prvních 15-ti dní lunárního kalendáře, kdy měsíc dorůstá. Úterý a sobota jsou vyloženě nevhodné dny na pověšení. V těch zbývajících dnech (neděle, pondělí, středa a čtvrtek) praporky pověsit můžete a budete mít jistotu, že budou mít pozitivní funkci. V případě nedodržení těchto doporučení mohou způsobit pravý opak. Při věšení odříkávejte mantru Sang Ghe Chhoe Dang Gedun Dang (Buddhovi, Dharmě a společenství mnichů).


Přeji Vám radostné užívání a šíření pozitivních vibrací dál! Ať naše planeta vzkvétá společně se všemi tvory, kteří na ní žijí!  ♥♥


Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Velikost jedné vlaječky: 7,5 x 7 cmPočet vlaječek: 1..

50,00Kč

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Velikost jedné vlaječky: 34 x 28 cmPočet vlaječek: 2..

260,00Kč

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Vyrobeno z polyesteru.Velikost jedné vlaječky: 17 x ..

100,00Kč

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Vyrobeno z polyesteru.Velikost jedné vlaječky: 22 x ..

120,00Kč

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Velikost jedné vlaječky: 10,5 x 9 cmPočet vlaječek: ..

60,00Kč

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky

Modlitební vlaječky se symbolem koně pro štěstí.Vyrobeno z polyesteru.Velikost jedné vlaječky: 24 x ..

180,00Kč

Zobrazuji 1 až 6 z 6 (celkem stran 1)